City Pearl

Eladó iroda
Budapest, VIII. kerület

+ 5 kép 1/8
925 000 000 Ft925 M Ft 692 365 Ft/m2
1336 m²
építés éve:1990

Részletes adatok

Telekméret: 507 m2
Fűtés: Egyéb
Közmű: Gáz, Villany, Csatorna
Energetikai besorolás: Nem adta meg a hirdető

Az OTP Bank lakáshitel ajánlataFizetett hirdetés

+36 70 435
Nagy Tibor
referens

Érdekel az OTP Bank kedvezményes lakáshitel ajánlata? *

Eladó iroda leírása

Dinamikus fejlődése miatt a Józsefváros a befektetők egyik fő célpontjává vált. A Corvin sétány - mint Közép-Európa legnagyobb belváros megújítási programja 22 hektáron - egész Józsefvárosra kihat, ami a lakások iránti kereslet és az ingatlanárak intenzív emelkedésében mutatkozik meg.

A kerületben találhatóak a SOTE illetve a Nemzeti Közszolgálati Egyetem campusai, sőt a SOTE újabb campusfejlesztése is engedélyt kapott a közeli Kálvária utcában. Ebből adódóan a Józsefvárosban lakást keresők számottevő részét teszik ki - főleg vidékről Budapestre költöző - egyetemisták. A városrész ingatlanbefektetők számára is ideális célpont, mert a belvárosi elhelyezkedés és kiváló megközelíthetőség miatt az épülő lakások rövidtávú bérbeadása sikeres, de hosszútávú bérbeadásra is keresett a hely, elsősorban a SOTE több mint 8.000 külföldi diákja részére. A kerület legnagyobb zöldfelülete, a felújított Orczy-kert, az ingatlantól 15 percre található, így az itt élők a belváros pezsgését és a természetközeliséget egyaránt élvezhetik.

Az ingatlan egy 1400 m2-es, pince + földszint + 5 emelet + tetőtér szintszámú irodaház, mely a 80-as évek végén épült. A szabályozási terv szerint magasabb épület nem építhető, így az ingatlan megtartása javasolt.
Az ingatlanra számos fejlesztési lehetőséggel rendelkezik:
- Az épület építési engedéllyel rendelkezik lakóházzá való átalakításra. Az engedély alapján 16 db lakás és 1 db üzlethelyiség alakítható ki. A lakások területe 800 m2, az üzlethelyiség 42 m2 lesz.
- Egészségügyi célra is lehet hasznosítani. A környék egészségügyi központnap minősül, a közelben találhatók a Semmelweis klinikák, a SOTE, illetve több magán egészségközpont pl. Corvin Egészségközpont, FjordMed egészségközpont.
- Az épület kollégiummá való átalakítása is jó befektetési lehetőség a környező egyetemek miatt (ELTE Bölcsészettudományi Kar, SOTE, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Óbudai Egyetem, NKE). A környéken már megvalósult egy ilyen projekt.

Irányár: 925.000.000 Ft + ÁFA

Várjuk szíves érdeklődését!

Hirdetés feltöltve: 2026. 02. 14. Utoljára módosítva: 2026. 04. 01.

Irodák ára Budapesten

Ebből az összehasonlításból megtudhatod, hogyan viszonyul a lakás ára a környékbeli irodák átlagos árához. Ez nem azt jelenti, hogy ennyivel olcsóbb vagy drágább, mint amennyit a lakás ér, hanem hogy ennyivel tér el a környékbeli átlagtól.

Ennek a m² ára
VIII. kerület m² ár
Budapest m² ár
692 e Ft
1045 e Ft 34%
1050 e Ft 34%
Ennek az ára
VIII. kerület átlagár
Budapest átlagár
925 M Ft m Ft
208.3 m Ft -344%
232.1 m Ft -299%

Az ingatlan elhelyezkedése

Cím: Budapest, VIII. kerület

Eladó ingatlanok a környékről

XIV. kerület
Eladó családi ház

Budapest, XIV. kerület

98 M Ft
2 szoba
77 m²
IV. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, IV. kerület

30 M Ft
1 szoba
40 m²
VIII. kerület
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

186.5 M Ft
143 m²
XIX. kerület, Kispest, Lehel utca 27
Eladó panellakás

Budapest, XIX. kerület

74.8 M Ft
2 + 1 szoba
67 m²
XIII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XIII. kerület

76.8 M Ft
2 szoba
48 m²
VIII. kerület
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

1480 M Ft
350 m²
3158 m²
VIII. kerület, Józsefváros, Csobánc u
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

130 M Ft
136 m²
X. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, X. kerület

42.5 M Ft
2 szoba
44 m²
VIII. kerület
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

186.5 M Ft
143 m²
XIV. kerület
Eladó családi ház

Budapest, XIV. kerület

98 M Ft
2 szoba
77 m²
VIII. kerület
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

369 M Ft
374 m²
XI. kerület, Örsöd, 1112
Eladó téglalakás

Budapest, XI. kerület

286 M Ft
3 + 1 szoba
95 m²
VI. kerület, Külső Terézváros, Westend
Eladó üzlethelyiség

Budapest, VI. kerület

135 M Ft
35 m²
VIII. kerület
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

369 M Ft
374 m²
VIII. kerület
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

868 M Ft
1080 m²
XXIII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XXIII. kerület

55 M Ft
3 szoba
100 m²
VIII. kerület
Eladó iroda

Budapest, VIII. kerület

88 M Ft
3 szoba
88 m²
III. kerület, Békásmegyer, Metrodom Young