Aerogate Homes

Eladó téglalakás
Budapest, I. kerület, 1. emelet

+ 17 kép 1/20
189 900 000 Ft189.9 M Ft 3 062 903 Ft/m2
2 szoba
62 m²
1. emelet
építés éve:1911

Részletes adatok

Állapot: Újszerű
Telekméret: 62 m2
Fűtés: Egyéb
Emelet: 1. emelet
Közmű: Víz, Gáz, Villany, Csatorna, Szélessáv
Komfort: Luxus
Extrák: Lift
Energetikai besorolás: B

Az OTP Bank lakáshitel ajánlataFizetett hirdetés

+36 30 600
Németh Gábor
Hillside Homes

Érdekel az OTP Bank kedvezményes lakáshitel ajánlata? *

Eladó téglalakás leírása

A Budai Vár tövében, a Váralja egyik legkarakteresebb utcáján kínálunk megvételre egy kívül-belül felújított társasházban található, műszakilag korszerűsített, igényesen kialakított lakást. Az ingatlan különlegessége a teljes körűen modernizált épület, az új lift, valamint a lakásban kialakított saját szauna és a várra és kertre nyíló kellemes, zöldbe burkolózó kilátás.

Ez az otthon ideális választás azok számára, akik egy rendezett, gondosan karbantartott épületben keresnek azonnal költözhető lakást, ahol a kényelmi és műszaki megoldások hosszú távon is komfortos, igényes életvitelt biztosítanak – legyen szó egy minőséget kereső magyar házaspárról vagy Budapestre érkező, a város valódi karakterét megismerni vágyó külföldiekről.

Elhelyezkedés – a budai oldal csendes presztízse
A Váralja a budai belváros egyik leginkább keresett, mégis intim hangulatú területe – ott, ahol a Hunyadi János út a Halászbástya lépcsősorától indul, és ahol az 1903-ban felállított Hunyadi-szobor bronzalakja máig őrzi a középkori vár szellemiségét. A Batthyány tér, a Lánchíd és a Víziváros szolgáltatásai gyalogosan percek alatt elérhetők, a mindennapi élet szükségletei könnyen kielégíthetők – miközben az utca maga csendes, rendezett, és messze esik a turistaforgalom zajától.

A környéket gondozott zöldfelületek, stabil lakóközösség és megbízható infrastruktúra jellemzi. Aki egyszer itt él, ritkán vágyik tovább.

Az épület – megújulás a részletekig
A társasház teljes körű felújítása minden szinten érzékelhető: a homlokzat helyreállított, a közösségi terek rendezetten karbantartottak, az épület belseje megújult. Az egyik legfontosabb fejlesztés az új lift beépítése, amely a ház eredeti karakterét megőrizve teszi kényelmessé a mindennapokat. Ez az a fajta épület, amelybe belépve azonnal érezni: valaki valóban gondoskodik róla.

A lakás – műszaki minőség, amely megmutatkozik a részletekben
A lakás műszaki állapota kiemelkedő, és ez nem marketingfordulat, hanem a választott anyagok és megoldások tényleges minőségét tükrözi.

A fűtésről Bosch kazán gondoskodik radiátorokon keresztül, a hidegburkolattal ellátott helyiségekben – a fürdőszobában és a konyhában egyaránt – padlófűtés biztosítja az egyenletes, kellemes hőérzetet.
A közös költség 27 000 Ft/hó.
A konyhában igényes spanyol burkolat kapott helyet – egy olyan anyagválasztás, amely mind esztétikailag, mind tartósság tekintetében felülmúlja az átlagos megoldásokat. A hálószoba ablakon elektromos redőnyök működnek, az árnyékolásról pedig egyedileg gyártatott sötétítő függönyök gondoskodnak a lakásban – a teljes pihenést semmi sem zavarja meg.

A lakáshoz saját, ~1,5 m²-es pincehelyiség is tartozik, amely praktikus és diszkrét tárolási lehetőséget biztosít.

A különleges elem – finn szauna, kertre nyíló panorámával
Az ingatlan egyik legritkább és legértékesebb adottsága a lakásban kialakított finn szauna, amelyből közvetlen kilátás nyílik a kertre. Ez nem egy bedobott kiegészítő, hanem egy tudatosan megvalósított életminőség-beruházás – olyasmi, amit Budapesten, egy ilyen elhelyezkedésű lakásban elvétve lehet megtalálni. Az otthoni wellness lehetősége a hétköznapok részévé válik, anélkül, hogy el kellene hagyni a lakást.

Az ingatlan vételára 200 millió forint, amelybe a jelenlegi bútorok beletartoznak – a bútorzat pontos kérdése megegyezés szerint rugalmasan alakítható.

Amennyiben szeretné megismerni az ingatlan részleteit vagy személyesen megtekintené, kérem keressen bizalommal. Az ilyen adottságú lakások a Váralján ritkán kerülnek piacra – szívesen állok rendelkezésére.

Hirdetés feltöltve: 2026. 03. 10. Utoljára módosítva: 2026. 05. 12.

2 szobás téglalakások ára Budapesten

Ebből az összehasonlításból megtudhatod, hogyan viszonyul a lakás ára a környékbeli téglalakások átlagos árához. Ez nem azt jelenti, hogy ennyivel olcsóbb vagy drágább, mint amennyit a lakás ér, hanem hogy ennyivel tér el a környékbeli átlagtól.

Ennek a m² ára
I. kerület m² ár
Budapest m² ár
3063 e Ft
2056 e Ft -49%
1690 e Ft -81%
Ennek az ára
I. kerület átlagár
Budapest átlagár
189.9 M Ft m Ft
125.4 m Ft -51%
88.7 m Ft -114%

Az ingatlan elhelyezkedése

Cím: Budapest, I. kerület, 1. emelet

Eladó ingatlanok a környékről

I. kerület, Krisztinaváros, Attila út
Eladó téglalakás

Budapest, I. kerület

85.9 M Ft
1 szoba
46 m²
XX. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XX. kerület

41.9 M Ft
2 szoba
53 m²
VIII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VIII. kerület

69.9 M Ft
2 szoba
77 m²
XI. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XI. kerület

82.9 M Ft
3 szoba
110 m²
I. kerület, Tabán, Orom utca
Eladó téglalakás

Budapest, I. kerület

402.6 M Ft
2 szoba
117 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

95 M Ft
2 szoba
77 m²
XIII. kerület
Eladó panellakás

Budapest, XIII. kerület

84.9 M Ft
2 szoba
48 m²
I. kerület, Krisztinaváros, Alagút utca
Eladó téglalakás

Budapest, I. kerület

99 M Ft
2 + 2 szoba
89 m²
II. kerület, Szépilona, II. kerület, Máriaremete
Eladó ikerház

Budapest, II. kerület

319.9 M Ft
4 szoba
202 m²
I. kerület, Víziváros, Bem rakpart
Eladó téglalakás

Budapest, I. kerület

213.102 M Ft
3 szoba
96 m²
XVIII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XVIII. kerület

90 M Ft
3 szoba
73 m²
I. kerület, Krisztinaváros, 1.kerület, Márvány utca
Eladó téglalakás

Budapest, I. kerület

210 M Ft
3 szoba
77 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

84.9 M Ft
2 szoba
66 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

89.9 M Ft
4 szoba
70 m²
XVI. kerület, Sashalom, Rovás utca
Eladó családi ház

Budapest, XVI. kerület

349.9 M Ft
12 szoba
478 m²
I. kerület
Eladó téglalakás