Pilisborosjenő ingatlan statisztikái

Község, Pest megye

Ingatlanárak Pilisborosjenőn

Pilisborosjenő településen az ingatlanok az országos átlagnál 22%-kal, míg a megyeinél 44%-kal drágábbak.

KATEGÓRIA
ÁR / m²
ÁR
MÉRET
HIRDETÉSEK SZÁMA
1225 E Ft/m²
182.8 M Ft
164 m²
77 db
1168 E Ft/m²
158.3 M Ft
135 m²
20 db
1172 E Ft/m²
195.7 M Ft
183 m²
60 db
* frissítve: 2026-05-09 Minden eladó ingatlan Pilisborosjenőn >

Négyzetméterárak változása

Pilisborosjenő ingatlanállománya

A településen 1 324 lakóépület található, amelyekből 154 db kisebb mint 50 m², 610 db 50 és 99m² közötti alapterületű, 560 db pedig több mint 100m². Egy lakás átlagos alapterülete 100m². Összesen 1 220 ingatlanban vannak bejelentve lakók, és 100 nem laknak, tehát a nem lakott lakások aránya 7,6%. A magántulajdonban lévő ingatlanok száma 1 305, önkormányzati tulajdonú lakás pedig 8 van. A lakásokat 1 172 esetben a tulajdonos használja, 39 esetben bérbe van adva, azaz 3,2% a bérlakás. Pilisborosjenő összes lakóházából 1 027 egylakásos, 123 2-3 lakásos, 6 4-10 lakásos, épületben pedig 11-nél több lakás van.

Lakások alapterülete

Lakóházak mérete

Lakott / nem lakott lakásokaránya

Tulajdonosi / bérleti használatú lakások aránya

Oktatási intézmények a településen

A településen összesen 3 oktatási intézmény (óvoda, általános iskola és középskola) található 439 férőhellyel, ami a lakosság számához viszonyítva rosszabb, mint az országos átlag hasonló méretű településeken.

Kategória
Intézmény
Férőhely
Férőhely a lakosság arányában
Összes intézmény
3 db
439 fő

Nagyon kevés

Óvodák
2 db
39 fő
Általános iskolák
1 db
400 fő

Nagyon kevés

Középiskolák
0 db
0 fő

Nagyon kevés

Óvodák listája

  • Pilisborosjenő Mesevölgy Óvoda és Bölcsőde Bölcsődei Telephely

    Pilisborosjenő, Fő út 30
  • Pilisborosjenői Gyöngyharmat Waldorf Óvoda