Cserszegtomaj ingatlan statisztikái

Község, Zala megye

Ingatlanárak Cserszegtomajon

Cserszegtomaj településen az ingatlanok az országos átlagnál 18%-kal, míg a megyeinél 41%-kal drágábbak.

KATEGÓRIA
ÁR / m²
ÁR
MÉRET
HIRDETÉSEK SZÁMA
955 E Ft/m²
180.7 M Ft
187 m²
124 db
864 E Ft/m²
34.1 M Ft
41 m²
36 db
963 E Ft/m²
183.3 M Ft
188 m²
122 db
* frissítve: 2026-05-16 Minden eladó ingatlan Cserszegtomajon >

Négyzetméterárak változása

Cserszegtomaj ingatlanállománya

A településen 1 167 lakóépület található, amelyekből 42 db kisebb mint 50 m², 532 db 50 és 99m² közötti alapterületű, 593 db pedig több mint 100m². Egy lakás átlagos alapterülete 109m². Összesen 994 épületben élnek ma életvitelszerűen, és 172 épületben nem élnek, tehát a nem lakott lakások aránya 14,7%. A magánszemélyek által tulajdonolt lakások száma 1 160, önkormányzati lakás pedig van. A lakásokat 982 esetben a tulajdonos használja, 11 esetben bérbe van adva, azaz 1,1% a bérlakás. Cserszegtomaj összes lakóházából 1 099 egylakásos, 33 2 vagy 3 lakásos, 4-10 lakásos, épületben pedig 11-nél több lakás található.

Lakások alapterülete

Lakóházak mérete

Lakott / nem lakott lakásokaránya

Tulajdonosi / bérleti használatú lakások aránya

Oktatási intézmények a településen

A településen összesen 2 oktatási intézmény (óvoda, általános iskola és középskola) található 344 férőhellyel, ami a lakosság számához viszonyítva rosszabb, mint az országos átlag hasonló méretű településeken.

Kategória
Intézmény
Férőhely
Férőhely a lakosság arányában
Összes intézmény
2 db
344 fő

Nagyon kevés

Óvodák
1 db
120 fő

Nagyon kevés

Általános iskolák
1 db
224 fő

Nagyon kevés

Középiskolák
0 db
0 fő

Nagyon kevés

Óvodák listája

  • Cserszegtomaji Pipacs Óvoda-Bölcsőde

    Cserszegtomaj, Iskola utca 17.

Általános iskolák listája

  • Szabó István Általános Iskola