Astora Olive Club House

Eladó telek
Dörgicse

Figyelem!

Ez az ingatlan a 2019.07.01-től induló falusi CSOK által támogatott településen található

+ 7 kép 1/9
68 680 000 Ft68.68 M Ft 40 000 Ft/m2

Részletes adatok

Telekméret: 1717 m2
Fűtés: Egyéb
Közmű: Csatorna
Energetikai besorolás: Nem adta meg a hirdető

Az OTP Bank lakáshitel ajánlataFizetett hirdetés

+36 70 741
Margit Molnár
Balatoni Ingatlanguru

Érdekel az OTP Bank kedvezményes lakáshitel ajánlata? *

Eladó telek leírása

Panorámás építési telek igényes, nagy telkes családi házas környezetben – Dörgicse

Dörgicse egyik rendezett, csendes utcájában, igényes családi házak szomszédságában kínálunk megvételre egy 1717 m²-es belterületi építési telket. A környék hangulatát a tágas telkek, az átgondolt beépítés és a nyugodt, falusias karakter határozza meg, ahol a tér nem szűkös, hanem természetes része a mindennapoknak.

A telek különlegessége a fekvésében rejlik: szép, nyitott tájpanoráma tárul elénk, a telek hátsó részéről pedig a Balaton is feltűnik a látóhatáron. A kilátás felé nyitott szakaszokat drótfonatos kerítés határolja, így a térérzet zavartalan marad. A telek mögött nem beépíthető külterület található, ami hosszú távon is biztosítja a zavartalan tájpanorámát és a dombokra nyíló szabad kilátást. Ez az adottság nem változik a jövőben sem, így a nyugalom és a természet közelsége állandó értékként van jelen.

A telek közművesítése adott: víz és csatorna bevezetve, villany és gáz az utcában elérhető. Aszfaltos útról jól megközelíthető, széles utcafronttal rendelkezik, ahol a parkolás kényelmesen megoldható. A telek körbekerített, tisztított, füvesített állapotú, kőkerítéses kapuzattal, külön személy- és gépkocsi bejárattal.

Elhelyezkedés és infrastruktúra: A település és a környező Balaton-felvidéki falvak jól használható, élhető infrastruktúrát biztosítanak a mindennapokhoz:
• A Balaton-part és a strandok (Balatonakali 4,9 km, Balatonudvari 9,8 km térsége) rövid autóúttal elérhetők
• A legközelebbi kisbolt 400 méterre, alapvető szolgáltatások a közeli településeken megtalálhatók
• Buszmegálló 170 m távolságban, a térség több irányba biztosít tömegközlekedési kapcsolatot
• Nagyobb üzletek, egészségügyi ellátás és további szolgáltatások néhány perces autózással megközelíthetők

Beépítési lehetőségek: Az ingatlan Lf3 falusias lakóövezeti besorolású, 20%-os beépíthetőséggel, maximum 250 m² bruttó alapterülettel. Oldalhatáron álló beépítés lehetséges, 5 méteres építménymagassággal és minimum 50% zöldfelületi aránnyal. Egy vagy két lakóegység, illetve két épület kialakítása is megengedett.

Kinek ajánljuk? Azoknak, akik nem csupán egy építési telket keresnek, hanem egy olyan helyet, ahol a tér, a kilátás és a környezet együtt adnak hosszú távú értéket. Családi otthon építésére kifejezetten alkalmas, de hétvégi ház vagy nyugodt elvonulásra szolgáló rezidencia számára is ideális választás. Ez a telek azok számára lehet igazán érdekes, akik a Balaton-felvidéken ritkán elérhető adottságokat keresnek: csendet, panorámát és rendezett környezetet egyszerre.

Dörgicse a Balaton-felvidék egyik jellegzetes, dombokkal tagolt, gyönyörű, autentikus települése, ahol a természetközeli környezet és a falusias nyugalom határozza meg a mindennapokat. A környéket szőlőhegyek, erdős részek és nyitott panorámák jellemzik, miközben a Balaton-part települései rövid idő alatt elérhetők. A falu hangulata egyszerre csendes és élhető, ugyanakkor jó kapcsolódással rendelkezik a régió infrastruktúrájához és szolgáltatásaihoz.

Építész- és ingatlanközvetítő irodánk minden hiteles szakmai segítséget meg tud adni, mellyel segíteni tudjuk döntését.
Kérje az ingatlan részletes tájékoztató anyagát!

Látogasson el https://balatoniingatlanguru.hazbank.hu/ weboldalunkra.
Kövesse Balatoniingatlanguru facebook és balatoni_ingatlanguru instagram oldalunkat és iratkozzon fel YouTube csatornánkra https://www.youtube.com/@balatoniingatlanguru8238 !
A hirdetés szövege egyedi tartalom, annak részbeni vagy teljes másolása kizárólag a hirdető előzetes írásos engedélyével lehetséges.
Balatoni ingatlanguru – több mint közvetítő

Hirdetés feltöltve: 2026. 05. 01. Utoljára módosítva: 2026. 05. 16.

Telkek ára Dörgicsén

Ebből az összehasonlításból megtudhatod, hogyan viszonyul a lakás ára a környékbeli telkek átlagos árához. Ez nem azt jelenti, hogy ennyivel olcsóbb vagy drágább, mint amennyit a lakás ér, hanem hogy ennyivel tér el a környékbeli átlagtól.

Ennek a m² ára
Dörgicse m² ár
40 e Ft
70 e Ft 43%
Ennek az ára
Dörgicse átlagár
68.68 M Ft m Ft
51.8 m Ft -33%

Nézzen videót az ingatlanról

Az ingatlan elhelyezkedése

Cím: Dörgicse

Eladó ingatlanok a környékről

Balatonszepezd
Eladó telek

Balatonszepezd

26.9 M Ft
2508 m²
0 m²
Ajka
Eladó garázs

Ajka

7.98 M Ft
25 m²
Mindszentkálla
Eladó telek

Mindszentkálla

45 M Ft
2.19 ha
0 m²
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

39.5 M Ft
3.85 ha
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

78.9 M Ft
1.26 ha
Balatonkenese
Eladó telek

Balatonkenese

149.9 M Ft
2251 m²
0 m²
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

43.9 M Ft
1741 m²
Ajka
Eladó garázs

Ajka

7.98 M Ft
25 m²
Ajka
Eladó garázs

Ajka

7.98 M Ft
25 m²
Tapolca
Eladó családi ház

Tapolca

65.9 M Ft
1 + 2 szoba
82 m²
Balatonfüred, Balassi Bálint utca
Eladó telek

Balatonfüred

46 M Ft
901 m²
0 m²
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

12 M Ft
8504 m²
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

39.5 M Ft
3.85 ha
Ajka
Eladó garázs

Ajka

7.98 M Ft
25 m²
Vanyola
Eladó telek

Vanyola

3.1 M Ft
8435 m²
0 m²
Ajka
Eladó garázs

Ajka

7.98 M Ft
25 m²
Veszprém
Eladó panellakás

Veszprém

55.9 M Ft
1 + 2 szoba
62 m²
Tihany, Cserhegy
Eladó telek

Tihany

42 M Ft
1514 m²
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

139 M Ft
6.17 ha
0 m²
Balatonkenese
Eladó telek

Balatonkenese

49.5 M Ft
1159 m²
0 m²
Ajka
Eladó garázs

Ajka

7.98 M Ft
25 m²
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

32 M Ft
1501 m²
0 m²
Dörgicse
Eladó telek

Dörgicse

25.8 M Ft
875 m²
0 m²
Tapolca
Eladó téglalakás

Tapolca

29.6 M Ft
2 szoba
51 m²

Falusi CSOK ingatlanok

Fertőd
Eladó családi ház

Fertőd

140.91 M Ft
4 + 2 szoba
190 m²
Pilisszentkereszt