Oasis Residence

Eladó téglalakás
Budapest, VII. kerület, Külső Erzsébetváros, Rottenbiller u, 2. emelet

+ 14 kép 1/17
132 000 000 Ft132 M Ft 1 783 784 Ft/m2
2 + 1 szoba
74 m²
2. emelet
építés éve:1894

Részletes adatok

Állapot: Felújított
Fűtés: Gázkazán
Emelet: 2. emelet
Közmű: Víz, Gáz, Villany, Csatorna
Komfort: Összkomfortos
Energetikai besorolás: Nem adta meg a hirdető

Az OTP Bank lakáshitel ajánlataFizetett hirdetés

+36 30 961
RE/MAX Symbol
referens

Érdekel az OTP Bank kedvezményes lakáshitel ajánlata? *

Eladó téglalakás leírása

Eladó, egy felújított 2 szobás + hallos lakás a Rottenbiller utca egyik patinás épületében.
Van néhány ingatlan, amely nem csupán négyzetmétereket, hanem életérzést kínál. Ez a lakás pontosan ilyen.

Az épületet Hudetz János tervezte és 1894-ben építették — tehát több mint 130 éves története van, és egy kiváló példája a XIX. századi pesti bérházépítészetnek.
A homlokzat eklektikus, ami ezt jelenti:
•klasszicista arányok
•reneszánsz és barokk díszítések
•historizáló ornamentika (díszítés)

Ez a korszak nem minimalista, hanem reprezentatív volt – a ház presztízst sugárzott a tulajdonos és a lakók számára anno, és még napjainkban is.

A bérház második emeletén kínálunk megvételre egy a 74 m²-es (a valóságban 76 m2-es), 2 szobás + hallos, magas minőségben felújított nagypolgári lakást, amelyben a történelmi karakter és a modern komfort tökéletes egyensúlyt alkot.

A lakás, ahol a múlt presztízse és a jelen kényelme találkozik

Az ingatlan elrendezése klasszikus és időtálló:
•2 tágas, világos szoba
•külön hall, amely dolgozószobának vagy elegáns fogadótérnek is ideális
•önálló konyha
•külön fürdőszoba és WC
•közlekedő, amely nem elvesz a térből, hanem strukturálja azt

A lakáshoz egy 2 m²-es erkély is tartozik – egy apró, de értékes városi luxus, ahol reggel megáll egy pillanatra az idő.

Felújítás – magas minőségben
A felújítás során a hangsúly nemcsak a látványon, hanem a minőségen és a tartósságon volt:
•klimatizált helyiségek
•felújított külső nyílászárók, 3 rétegű hőszigetelő üvegezéssel
•korszerű gépészet
•megőrzött nagypolgári arányok, élhető terek
Ez az a lakás, ahová nem kell beköltözés után hozzányúlni – itt minden készen áll.

Az épület – több mint 130 év városi története
Az 1890-es években épült ház a klasszikus pesti bérházak egyik szép példája:
•vastag téglafalak
•nagy belmagasság
•gangos belső udvar
•időtálló szerkezet

Lift nincs az épületben, de csupán a 2. emeletig kell felmenni – egy apró „szűrő”, amely cserébe presztízst és valódi karaktert ad.

Kinek ideális választás?
•annak, aki nem sablonlakást, hanem történetet keres
•annak, aki értékeli a nagypolgári térarányokat
•annak, aki hosszú távon gondolkodik, akár értékálló befektetésként, akár otthonként

Ez a lakás nem akar többnek látszani annál, ami.
És éppen ettől hiteles, időtálló és szerethető.

Ha egy olyan otthont keres, amely nem csak lakóteret, hanem státuszt és nyugalmat is ad, ezt az ingatlant érdemes személyesen is megnézni.

Hirdetés feltöltve: 2026. 01. 24. Utoljára módosítva: 2026. 05. 12.

3 szobás téglalakások ára Budapesten

Ebből az összehasonlításból megtudhatod, hogyan viszonyul a lakás ára a környékbeli téglalakások átlagos árához. Ez nem azt jelenti, hogy ennyivel olcsóbb vagy drágább, mint amennyit a lakás ér, hanem hogy ennyivel tér el a környékbeli átlagtól.

Ennek a m² ára
Külső Erzsébetváros m² ár
VII. kerület m² ár
Budapest m² ár
1784 e Ft
1626 e Ft -10%
1542 e Ft -16%
1706 e Ft -5%
Ennek az ára
Külső Erzsébetváros átlagár
VII. kerület átlagár
Budapest átlagár
132 M Ft m Ft
118.5 m Ft -11%
115.4 m Ft -14%
131.3 m Ft -1%

Az ingatlan elhelyezkedése

Cím: Budapest, VII. kerület, Külső Erzsébetváros, Rottenbiller u, 2. emelet

Eladó ingatlanok a környékről

VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

65 M Ft
2 szoba
55 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

185 M Ft
3 szoba
128 m²
XIV. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XIV. kerület

94.9 M Ft
3 szoba
85 m²
II. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, II. kerület

126.9 M Ft
3 szoba
61 m²
XX. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XX. kerület

53.9 M Ft
2 szoba
51 m²
IX. kerület
Eladó panellakás

Budapest, IX. kerület

64.9 M Ft
2 szoba
55 m²
XI. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, XI. kerület

82.5 M Ft
1 + 1 szoba
52 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

170 M Ft
6 szoba
104 m²
VI. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VI. kerület

127 M Ft
3 + 1 szoba
95 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

105 M Ft
2 szoba
42 m²
III. kerület
Eladó ikerház

Budapest, III. kerület

199.9 M Ft
4 szoba
145 m²
VII. kerület, Dohány-Kazinczy sarok
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

95.5 M Ft
2 szoba
68 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

155.9 M Ft
3 szoba
129 m²
VII. kerület, Külső Erzsébetváros, Dohány utca
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

135 M Ft
3 szoba
86 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület

117.3 M Ft
4 szoba
138 m²
X. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, X. kerület

53 M Ft
2 szoba
54 m²
VII. kerület
Eladó téglalakás

Budapest, VII. kerület