River Life

Eladó családi ház
Szentendre

+ 14 kép 1/17
186 000 000 Ft186 M Ft 1 631 579 Ft/m2
3 szoba
114 m²
építés éve:1890

Részletes adatok

Állapot: Felújítandó
Telekméret: 506 m2
Fűtés: Egyéb
Parkolás: Kocsibeálló
Közmű: Víz, Gáz, Villany, Csatorna
Komfort: Összkomfortos
Energetikai besorolás: Nem adta meg a hirdető

Az OTP Bank lakáshitel ajánlataFizetett hirdetés

+36 20 962
Szabó Ildikó
Szabó Ildikó

Érdekel az OTP Bank kedvezményes lakáshitel ajánlata? *

Eladó családi ház leírása

Szentendre óvárosában, Szamárhegy délkeleti lejtőjén eladó egy 1800-as évek végén épült, helyi egyedi védettség alatt álló családi ház. Az ingatlan hangulatos, macskaköves kis utcák által határolt térről nyílik, 506 nm-es, teljes közművel rendelkező telken áll. A ház hagyományos építési módon, vegyes falazattal, kőből és vályogból épült, a húszas évek végén egy hátsó szobával bővítették, akkor nyerte el végleges nagyságát és formáját, utcai homlokzatának mai arculata 1971-ben készült. Megőrizve az épület eredeti építészeti stílusjegyeit és hangulatát, a házat az elmúlt 125 évben ugyanaz a család birtokolta, ennek állít emléket az ingatlan előtti téren található, a család nevét viselő kút is.
A lakóépület 114 nm alapterületű (nettó 93 nm), konyha, közlekedő, 3 szoba, fürdőszoba, wc tagolású, fűtése jelenleg cserépkályhával, gázkonvektorral és elektromos fűtőpanelekkel történik, melegvíz-ellátását villanybojler biztosítja.
A bejárattal összefüggő, átriumos udvarban egy 40 nm-es, 3 helyiségből álló melléképület helyezkedik el, amely műhelyként és tárolóként funkcionált. A főépület alatt 24 nm-es, hegybe vájt, boltíves borospince húzódik, amely az udvar felől közelíthető meg. A ház északi oldalához gyümölcsfákkal és szőlőtőkékkel beültetett kert kapcsolódik.
Az ingatlan Szentendre egyik legkedveltebb részén található, közel a belvároshoz és a kulturális rendezvények helyszíneihez, de kellő távolságban a nyüzsgő turisták és fesztiválozók zajától. A város főtere, éttermek, fagyizók, bevásárlási lehetőség, piac, oktatási és egészségügyi intézmények, buszmegálló 10-15 perces sétával érhetők el.
Az épületegyüttes hasznosítása rengeteg lehetőséget rejt magában, elhelyezkedését és adottságait tekintve kiválóan alkalmas lehet műterem-lakásnak, művészeti galériának, kisebb kulturális események, tematikus borkóstolók helyszínének, szálláshely kialakítására, ill. egyéb vállalkozói tevékenység-lakóingatlan együttesének is.

Hirdetés feltöltve: 2025. 02. 03. Utoljára módosítva: 2026. 05. 13.

3 szobás családi házak ára Szentendrén

Ebből az összehasonlításból megtudhatod, hogyan viszonyul a lakás ára a környékbeli családi házak átlagos árához. Ez nem azt jelenti, hogy ennyivel olcsóbb vagy drágább, mint amennyit a lakás ér, hanem hogy ennyivel tér el a környékbeli átlagtól.

Ennek a m² ára
Szentendre m² ár
1632 e Ft
1291 e Ft -26%
Ennek az ára
Szentendre átlagár
186 M Ft m Ft
170.5 m Ft -9%

Az ingatlan elhelyezkedése

Cím: Szentendre

Eladó családi házak a környékről

Szentendre
Eladó családi ház

Szentendre

900 M Ft
5 szoba
360 m²
Szentendre, Dunakanyar sétány
Eladó családi ház

Szentendre

185 M Ft
6 szoba
162 m²
Tápiószentmárton
Eladó családi ház

Tápiószentmárton

48 M Ft
5 szoba
180 m²
Tápiószele
Eladó családi ház

Tápiószele

37.9 M Ft
4 szoba
141 m²
Pécel, Reményik Sándor utca
Eladó családi ház

Pécel

296 M Ft
6 szoba
396 m²
Szentendre
Eladó családi ház

Szentendre

529.9 M Ft
6 szoba
325 m²
Szentendre
Eladó családi ház

Szentendre

259.9 M Ft
7 szoba
400 m²
Szentendre
Eladó családi ház

Szentendre

574.4 M Ft
3 szoba
450 m²
Dunakeszi
Eladó családi ház

Dunakeszi

250 M Ft
4 szoba
180 m²
Szentendre
Eladó családi ház

Szentendre

369.9 M Ft
5 szoba
230 m²
Érd
Eladó családi ház

Érd

164.9 M Ft
5 szoba
192 m²
Szentendre
Eladó családi ház

Szentendre

159.9 M Ft
5 szoba
150 m²
Tápiószele
Eladó családi ház

Tápiószele

32.9 M Ft
4 szoba
200 m²
Zebegény
Eladó családi ház

Zebegény

69.9 M Ft
6 szoba
245 m²
Kerepes
Eladó családi ház

Kerepes

81.99 M Ft
5 szoba
102 m²
Tápiószentmárton
Eladó családi ház

Tápiószentmárton

16.5 M Ft
3 szoba
50 m²
Remeteszőlős
Eladó családi ház

Remeteszőlős

399.9 M Ft
5 + 2 szoba
260 m²
Tápiószele
Eladó családi ház

Tápiószele

45 M Ft
6 szoba
360 m²
Szentendre, Barackvirág utca
Eladó családi ház

Szentendre

132 M Ft
5 szoba
115 m²
Tápiószentmárton
Eladó családi ház