Eladó családi ház
Balatonfőkajár
Figyelem!
Ez az ingatlan a 2019.07.01-től induló falusi CSOK által támogatott településen található
Részletes adatok
Az OTP Bank lakáshitel ajánlataFizetett hirdetés
Induló törlesztőrészlet
63 284 Ft /hóTörlesztőrészlet a 13. hónaptól
82 976 Ft /hóInduló törlesztőrészlet
94 925 Ft /hóTörlesztőrészlet a 13. hónaptól
124 464 Ft /hóInduló törlesztőrészlet
126 567 Ft /hóTörlesztőrészlet a 13. hónaptól
165 952 Ft /hóA tájékoztatás nem teljes körű és nem minősül ajánlattételnek. Az OTP Évnyerő Lakáshitelei 1 éves türelmi idős kölcsönök, amellyel az első 12 hónapban alacsonyabb a havi törlesztőrészlet. A tőke törlesztését a 13. hónaptól kell megkezdeni.
Eladó családi ház leírása
Hivatkozási szám: HLO1125
ELADÓ NAPELEMES CSALÁDI HÁZ BALATONFŐKAJÁRON
Balatonfőkajár csendes, családi házas utcájában, 5 km-re a Balaton parttól, 50 perces autóútra Budapesttől, az elmúlt 5 évben műszakilag és szerkezetileg felújított, jó adottságú családi ház keresi új tulajdonosát 1100 m2-es, parkosított telekkel.
Az 1981-ben téglából épült, földszintes, DK-i tájolású, 3 szobás családi ház belső hasznos területe 98 m2, ami tetőtér beépítéssel növelhető, így további 70 m2 extra tér nyerhető általa.
A ház alaprajzáról, a helyiségek méreteiről a mellékelt virtuális túra linkre kattintva kaphat teljes képet, megtekintés előtt érdemes bejárni!
*********************************************
Az elmúlt évek nagyobb volumenű felújításai átfogóan érintették az épületetet az alapozástól a tetőig, valamint a gépészet is megújult:
- az épület új tetőszerkezetet kapott, új héjalást és a födém 10 cm-es kőzetgyapot szigetelést
- megvalósult az épület külső falának a hőszigetelése 10 cm-es nikecellel, valamint a lábazat víz- és hőszigetelése
- az épület külső színezése, belső glettelése, festése, melyek után új burkolatok kerültek lefektetésre, illetve a vizes helyiségekben megújultak a szaniterek
- nyílászárói részben 3 rétegű műanyag, részben többrétegű fa nyílászárók
- az épület fűtéséről és melegvíz ellátásáról új Westen gázkazán gondoskodik puffertartállyal, radiátor hőleadókkal
- cserélték a vízvezetékeket, valamint megújult a villamoshálózat, bővített teljesítménnyel, mely 3 x 16 A, 3 fázis, így a későbbiekben akár elektromos autótöltési lehetőség is kialakítható
- 5 kW-os Deye napelem rendszer került telepítésre 10 kW-os akupakkal
- kisebb esztétikai felújítások még befejezésre várnak, mint a nappali festése, belső ajtók cseréje, teraszok-erkély burkolása, a két szintet összekötő belső lépcső modernizálása, illetve a hátsó csúcsfal színezése.
Telke téglalap alakú, 100 m2-en térkövezett, kerti csappal, aktív ásott kúttal rendelkezik, mely alkalmas a kerti növényzet locsolására. A telek végében, 200 m2 elkerített részen állattartó ólak vannak használatban, illetve a ház vonalában további 60 m2-es, 3 részre tagolt melléképület kapott helyet, mely a térképen szerepel, jelenleg felújítandó állapotú, alkalmas fedett garázs vagy egy vendégapartman kialakítására.
Balatonfőkajár egy 1300 lelket számláló, nem közvetlen vízparti település. Ez a mindennapokban azt jelenti, hogy nem jellemző rá a szezonális zsongás, a turistatömegek zaja nem ér el a faluig, mégis 5-10 perc alatt az akarattyai vagy a kenesei strandon fürdőzhetnek a lakói. A házak többsége felújított, vagy új, a Motor GP pályának köszönhetően valóban egy dinamikusan fejlődő település, melynek egyik legfőbb előnye a megyén belüli fekvése, ugyanis Siófok, Veszprém, Székesfehérvár 25 perces autóúttal elérhető, valamint a ház 2 km-re fekszik az M7-es autópálya lehajtótól.
Hirdetés feltöltve: 2026. 08. 20.
Az ingatlan elhelyezkedése
Cím: Balatonfőkajár