Azonnal költözhető albérlet kaució nélkül

Azonnal költözhető albérlet kaució nélkül is elérhető több helyen, de általában a 2-3 hónap kaució az elvárt minden ingatlant bérbeadó részéről. Ma már számos internetes portálon elérhetők a különféle kiadó albérleti lehetőségek, ezért érdemes első körben ezeken az oldalakon próbálkozni.

Az azonnal költözhető albérletek iránt a kereslet igen nagy, hiszen mindenkinek fontos, hogy nagyon gyorsan meg tudja oldani a költözködést. Azokkal a bérlőkkel azonban, akiknek nagyon gyors költözésre van szükségük érdemes óvatosan bánni. Sok esetben pontosan egy ki nem fizetett albérlet miatt egyszerűen azonnal hatállyal felmondja a szerződésüket az előző főbérlő. Ilyen esetekben nagyon alaposan nézzünk utána az előzményeknek és ne sajnáljuk az időt egy beszélgetésre ahol alaposan utánajárunk mindennek. Ha szükséges kérjünk az előző főbérlőtől ajánlást, amennyiben ez megnyugtat bennünket. A bérbeadóknak és a bérlőknek is vannak jogaik és kötelezettségeik egymással szemben.

Az azonnal beköltözhető albérletek esetében is sokszor olyan bérlők jelentkeznek, akik munkahely váltás miatt keresik a lakhatási lehetőségeket. A lakhelytől távol eső munkahelyek sokaknak okoznak gondot, ezért inkább a bérlést választják.

Alapvető szabály, hogy a bérlő a dolgot, azaz az albérletet csak rendeltetésszerűen használhatja és ezt a tulajdonos jogosult is ellenőrizni. Tapasztalt albérlet kiadók ezt mindig akkor teszik meg, amikor a havi bérleti díj átadására kerül sor. Ha mégis kár keletkezik az ingatlanban, akkor a tulajdonosnak fel kell szólítani a bérlőt, hogy tartózkodjon az ilyen jellegű magatartástól. Másodjára ezt érdemes már írásban megtenni.

Ha kár keletkezik az ingatlanban, akkor a bérlőnek azt helyre kell hoznia. A lakás fenntartásával járó kisebb költségeket mindig a lakónak kell viselnie, míg a nagyobb költségek a bérbeadót terhelik. Azonban a bérlő felelőssége, hogy károsodás során a bérbeadót azonnal tájékoztassa. A bérlet megszűnése esetén a bérlőnek ugyan olyan állapotban kell visszaadnia a bérleményt, mint ahogy azt a bérlőtől megkapta. Amennyiben a bérbeadónak olyan követelése van, amely nincsen kifizetve, úgy alaphelyzetben a kaucióból kerül levonásra.

Ilyenkor érdemes azon elgondolkodni, hogy vajon érdemes-e kaució nélkül bérbeadni egy ingatlant. Ha a bérlő tartozást halmoz fel vagy kárt okoz, akkor sajnos semmiből nem lehet azt behajtani, hiszen jöhet a bírósági tárgyalás, amely majd megállapítja, hogy a bérlőnek mennyi tartozása áll fent és utasítja őt a tartozás rendezésére. Ezek a tárgyalások sajnos akár több hónapig is eltarthatnak, így azonnal biztos nem juthatunk a pénzünkhöz. A kilakoltatáshoz külön lakás kiürítési pert kell indítani, amely igen elhúzódó eljárásnak számít ma Magyarországon. Minden egyes szerződéskötés előtt nagyon alaposan mérlegelni kell a kaució lehetőségét, hiszen ha mi mint bérbeadók szerepelünk egy szerződésben, akkor bizony igen sok vesztenivalónk van. Az új bérlőket egyáltalán nem ismerjük, így azt sem tudhatjuk, hogy milyen életvitelt folytatnak. Természetesen, ha minden egyes bérleti szerződést közjegyző előtt kötünk meg, akkor azonnal ki lehet lakoltatni azt a bérlőt, aki nem hajlandó fizetni. Itt a nagy kérdés az, hogy megéri-e minden egyes alkalommal közjegyzői díjat fizetni.

hirdetés